Poszukiwanie i ustalenie majątku

poszukiwanie i ustalenie majątku

Coraz częstszą sytuacją, jaka zdarza się podczas współpracy z kontrahentami to brak chęci do zapłaty należnej kwoty. Wiele osób postanawia zataić swoje rzeczywiste dochody niezależnie od tego, czy mają one formę ruchomości i nieruchomości, czy nieoficjalnego zatrudnienia. Z pomocą profesjonalnego detektywa poszukiwanie oraz ustalanie majątku odbywa się szybko i kończy się sukcesem.

Ukrywanie dochodów, ruchomości i nieruchomości

Osoby, które chcą ukryć swój dobytek, doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że bycie zadłużonym nie jest uznane przez prawo za karalne. Niemniej jednak działanie takie jak chociażby próba ochrony swojego majątku przed windykacją może już zostać uznane za przestępstwo.

Jak bowiem podaje Kodeks Karny: „Kto, w razie grożącej mu niewypłacalności lub upadłości udaremnia lub uszczupla zaspokojenie swojego wierzyciela przez to, że usuwa, ukrywa, zbywa, darowuje, niszczy, rzeczywiście lub pozornie obciąża albo uszkadza składniki swojego majątku, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Ponadto, w przypadku, gdy pokrzywdzonym w sprawie nie jest Skarb Państwa, chęć udaremnienia przestępstwa leży w woli pokrzywdzonego”.

Ustalanie majątku dłużnika – pomoc detektywa

Rola detektywa w ustalaniu majątku dłużnika jest kluczowa. Jego działanie może pomóc w zgromadzeniu niezbędnych materiałów dowodowych, które jednoznacznie przesuną szalę zwycięstwa na stronę wierzyciela. To potwierdzi przestępstwo, jakiego dopuścił się dłużnik.

Aby scenariusz ten doszedł do skutku, konieczne pozostaje zgromadzenie potwierdzonych informacji dotyczących m.in.: akcji i udziałów, ruchomości oraz nieruchomości, które są zlokalizowane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej wraz ze stwierdzoną wartością przez rzeczoznawcę majątkowego. Warto mieć pod ręką dokumenty, które potwierdzają próbę ukrycia majątku. Niezbędne pozostaje również określenie legalnego lub nielegalnego miejsca pracy, sprawdzenie, czy dłużnik dysponuje dodatkowymi źródłami dochodu na przykład w postaci alimentów.

Dzięki współpracy z naszym biurem detektywistycznym przeprowadzisz sprawne i efektywne działania operacyjne, które pozwolą na trafne ustalenie oraz poszukiwanie majątku osoby zadłużonej. Możesz również sprawdzić wypłacalność kontrahenta. Jeśli to, o czym pisaliśmy, dotyczy Twojej sytuacji – nie trać czasu!