Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bestfood/domains/jr-detektyw.pl/public_html/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 646

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bestfood/domains/jr-detektyw.pl/public_html/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 663
Odzyskiwanie danych IT (telefony i komputery). | JR-Detektyw Łódź

+48 513 716 244

biuro@jr-detektyw.pl

Odzyskiwanie-danych IT telefony i komputery

Odzyskiwanie danych IT (telefony i komputery)

Odzyskiwanie danych w firmie: wirtualna rzeczywistość, realna odpowiedzialność

W przypadku zwykłego domowego komputera albo prywatnego smartfona utrata danych oznacza najczęściej tylko stratę paru zdjęć ze znajomymi. To przykre, ale nie ma poważniejszych konsekwencji. Jednak w firmie utrata danych niesie ze sobą ryzyko, którego skutki często są trudne do oszacowania.

Gubisz więcej, niż się spodziewasz

Utrata danych w firmie? No i co? Przecież wszystko, co ważne, i tak ma kopię zapasową. Jesteś tego pewien? Czy masz w swojej kopii zapasowej wszystkie szkice umów, całą korespondencję z kontrahentami?

Masz tam archiwalne cenniki, inne ważne dokumenty, listy płac lub całe archiwum pracowników? Z naszego doświadczenia wynika, że w kopiach zapasowych często brakuje starszych danych. Z ich utratą wiąże się jednak spore ryzyko: stare rozliczenia czy umowy mogą wciąż być potrzebne w negocjacjach z klientami, a o podsumowania finansowe, znając złośliwość rzeczy martwych, skarbówka upomni się w tydzień po awarii dysku.

W nowoczesnej firmie każda informacja ma znaczenie, a większość z nich zapisywana jest na nośnikach. W razie uszkodzenia, awarii albo celowego szkodliwego działania możesz stracić znacznie więcej, niż ci się wydaje.

Odzyskać można (prawie) wszystko

Sprawienie, żeby z uszkodzonego dysku nie dało się niczego odzyskać, jest niemal niemożliwe. Nawet po formatowaniu i fizycznym uszkodzeniu wciąż można uzyskać dostęp przynajmniej do części danych. I warto to zrobić – nawet jeśli nie uda się odbudować całego archiwum firmowego, a tylko jego fragment, to i tak zmniejsza się ryzyko operacyjne.

W naszym biurze detektywistycznym odzyskiwaniem danych zajmujemy się od lat i jedno możemy powiedzieć na pewno: przynajmniej znaczną część danych udaje się odzyskać w przygniatającej większości przypadków. Dotyczy to zarówno dysków HDD, SSD, jak i pamięci flash wykorzystywanych w nowoczesnych smartfonach.

Odzyskując dane, odzyskujesz spokój

Każdy odzyskany dokument to zmniejszenie konsekwencji, z jakimi może się wiązać uszkodzenie nośnika pamięci. Stabilne działanie firmy zależy od tego, jak dobrze udokumentowana jest jej działalność i pamiętaj, że nawet jeśli całą firmę przeniesiesz do wirtualnej rzeczywistości, to odpowiedzialność dosięgnie cię w jak najbardziej namacalny sposób.

Kopie zapasowe są dobre, ale czasem nie wystarczą. Pamiętaj o nas, kiedy rzeczywistość dobitnie ci to uświadomi.

Call Now ButtonZadzwoń teraz