Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bestfood/domains/jr-detektyw.pl/public_html/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 646

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bestfood/domains/jr-detektyw.pl/public_html/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 663
Sprawy alimentacyjne | JR-Detektyw

+48 513 716 244

biuro@jr-detektyw.pl

sprawy alimentacyjne

Sprawy alimentacyjne

Alimenty: co zrobić, żeby uniknąć zaniżenia ich wysokości

Od lat jednymi z najczęściej prowadzonych przez detektywów spraw są te związane z alimentami. Osoby zobowiązane do ich płacenia często starają się zaniżyć swoje dochody i ukryć majątek, który uzasadniałby zasądzenie wyższych kwot. Co zrobić w takiej sytuacji?

Detektyw w poszukiwaniu pieniędzy

Przy zasądzaniu wysokości alimentów bardzo istotne jest rozpoznanie sytuacji majątkowej zobowiązanego. I nie oszukujmy się – takich spraw jest całe mnóstwo i zwykle nie przykłada się wielkiej wagi do rzetelnego rozpoznania. Dlatego nieoceniona może być pomoc prywatnego detektywa.

Jeśli wiesz, że ojciec twoich dzieci ma ukryty majątek albo posuwa się do oszustwa, żeby tylko sprawa zakończyła się niższymi alimentami, to prywatny detektyw często jest jedyną osobą, która może temu zapobiec.

Co może zrobić prywatny detektyw?

Podstawowe zadanie prywatnego detektywa w sprawie o alimenty to ustalenie różnymi drogami rzeczywistej zdolności zobowiązanego do płacenia określonych kwot. A co to w praktyce może oznaczać?

  • Ustalenie ukrytego majątku (na przykład przepisanego z naruszeniem prawa na inne osoby).
  • Rozpoznanie „lewych” wypłat i ustalenie rzeczywistej wysokości zarobków.
  • Weryfikację przedstawionych informacji o stanie majątkowym w różnego rodzaju rejestrach albo na drodze wywiadów.

Prywatny detektyw ma umiejętności, które pozwalają dyskretnie i bezpiecznie poszukiwać dodatkowych źródeł dochodu osób zobowiązanych do płacenia alimentów.

Uzyskanie takiej informacji jest dla sądu kluczowe. Po pierwsze, pozwala uczciwie rozsądzić o wysokości zobowiązania, a po drugie, wpływa też na całościową ocenę wiarygodności osoby zobowiązanej, co przekłada się na sposób prowadzenia postępowania.

Chcesz sukcesu? Nie działaj na własną rękę

W pracy prywatnego detektywa ustalającego ukryte źródła dochodu bardzo ważne są dyskrecja i profesjonalizm. Dlaczego trzeba działać dyskretnie, to chyba rzecz oczywista.

Pamiętaj jednak również o tym, że jeśli zdecydujesz się na samodzielne działanie, to nawet jeśli uda ci się cokolwiek ustalić (a to niezbyt prawdopodobne), to może to nie być wystarczające, aby sąd mógł się takimi twierdzeniami podeprzeć. Prywatny detektyw w sprawach o wysokość alimentów musi postępować zgodnie z pewnymi procedurami.

Znamy się na tym – pomagamy podobne problemy rozwiązywać już od wielu lat. Nie tylko doskonalimy swoje metody, ale przede wszystkim dbamy o to, żeby dostarczyć ci wiadomości, które będą miały praktyczne znaczenie w sądzie.

Płacisz alimenty? Detektyw powie ci, czy uczciwie!

Spawy o alimenty to w naszym portfolio naprawdę rozbudowana strona, ale w ostatnich latach coś się w tej materii zmieniło. Coraz częściej bowiem nie tylko szukamy ukrytego majątku, ale też chronimy osoby takie jak ty – zobowiązanych, których byli partnerzy oszukują nawet po wielu latach.

Alimenty to nie byle co

Alimenty to nie są po prostu pieniądze: ich przeznaczenie jest jasne i otrzymanych w ten sposób kwot nie można wydawać inaczej, niż stanowią przepisy. A jeśli osoba, na rzecz której alimenty zasądzono, nie zachowuje tych reguł, może to być przesłanką do weryfikacji kwoty zobowiązania lub nawet odwołania obowiązku alimentacyjnego.

Być może powinieneś się tym zainteresować, bo przypadków, w których alimenty są wydawane zupełnie dowolnie, jest całkiem sporo – może dotyczy to również twoich pieniędzy.

Jak może ci pomóc prywatny detektyw?

Jeśli podejrzewasz, że alimenty, które płacisz, nie są przeznaczane na potrzeby dziecka – nie wspomagają jego rozwoju i nie zapewniają mu lepszego startu w dorosłe życie – możesz poprosić prywatnego detektywa o weryfikację swoich podejrzeń. W naszej praktyce stosujemy różne metody: od obserwacji, przez wywiady, aż po badanie przepływów pieniężnych.

Każdy z tych środków pozwala czasem odkryć, że choć płacisz wysokie alimenty, to twoim dzieciom wcale się dzięki nim nie żyje lepiej. Zebrany przez prywatnych detektywów materiał może stanowić dla ciebie podstawę żądania przed sądem zmniejszenia kwoty alimentów albo zniesienia obowiązku alimentacyjnego.

Nie działaj sam – niech działa detektyw i sąd

O wysokości alimentów decydować może tylko i wyłącznie sąd. Jakiekolwiek inne ustalenia między tobą a byłą partnerką nie będą wiążące, a można je w przyszłości wykorzystać przeciwko tobie. Sąd jednak nie może podejmować decyzji na podstawie twoich podejrzeń.

Materiał dowodowy przygotowuje się zgodnie z określonymi procedurami, których naruszenie wyklucza w ogóle możliwość podparcia się określonymi informacjami. Dlatego w podobnych sprawach – które zresztą często stają się coraz bardziej skomplikowane – warto poprosić o wsparcie detektywa.

Profesjonalnie zajmujemy się weryfikacją tego, czy alimenty są wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem w pełnej wysokości. Korzystając z olbrzymiego doświadczenia, nowoczesnego sprzętu i rozległej wiedzy jesteśmy w stanie pomóc ci, jeśli okaże się, że pieniądze, które przekazujesz na rzecz swoich dzieci, uciekają gdzieś bokami. Wesprzemy się w walce o uczciwość i zrobimy to z maksymalną delikatnością i pełną skutecznością.

Call Now ButtonZadzwoń teraz